כיורים למטבח

כיורים למטבח
תיאור:

בחירת כיור למטבח מצריכה אותנו לאי אילו שיקולים משמעותיים הן מבחינת הפונקציונאליות והן מבחינת העיצוב. אילו סוגי כיורים ישנם כיום ומה השיקולים המשפיעים על בחירתנו?

כיור חרס

כיור למטבח העשוי חרס הינו הכיור הסטנדרטי המוכר לנו מימים ימימה. זהו הכיור הזול ביותר והמוכר ביותר לכולנו כאשר הוא נמכר ברוב המקרים בגודל של 60/40 כאשר ברוב המקרים מדובר בהתקנה תחתונה. כיום, ישנם עיצובים של כיור למטבח העשויים חרס בשיפורים שונים ואותם ניתן למצוא גם בהתקנה תחתונה וגם בהתקנה עליונה (מעל השיש) של הכיור. ניתן להשיג כיור למטבח העשוי חרס בצבע לבן או קרם. היתרון המשמעותי של כיורי חרס הוא בקלות הניקוי שלהם. החסרון הוא בהגבלת הצבעים לשניים בלבד.

כיור נירוסטה

כיורי נירוסטה מעוררים בדרך כלל רגשות לכאן או לכאן. יש שיאהבו את כיורי הנירוסטה ויש שלא. בבחירה של כיור נירוסטה חשוב להעמיד במרכז ההתלבטות שלושה שיקולים עיקריים: העובי של הכיור, ככל שהוא יותר גדול כך הכיור יהיה יותר עמיד. רמת הליטוש של הכיור – הקובעת את איכות הניקוז של המים לתוכו, מה ששומר על מראה נקי, מבריק וחלק. בידוד הרעש – כיורי נירוסטה באיכות גבוהה יבודדו את הרעשים הנגרמים משטיפת כלים בתוכם.

כיור סיליקווארץ

כיור למטבח סיליקווארץ הינו כיור העשוי חומר סינטטי ומגיע בטקסטורה חלקה. ניתן להשיג כיורי סיליקווארץ בשני צבעים עיקריים: לבן וקרם. מדובר בכיורים הנעים בטווח המחירים שבין 500 ₪ ל 2800.